קומדין – דגשים לנטילה

תאריך: 21/01/2021

קומדין הינו שמה המסחרי של תרופה ששמה המדעי הוא ורפרין (Warfarin). התרופה עוזרת למנוע הווצרות קרישי דם לא רצויים בכלי דם וברקמות. נהוג לקרוא לפעולה זו "פעילות נוגדת קרישה" או בלעז "פעילות אנטי קואגולנטית".

להמשך קריאה(Non-Hodgkin Lymphoma (NHL

תאריך: 18/09/2019

לימפומה שאינה הודג'קין (NHL) הינה סרטן של מערכת הלימפה שלא מסוג הודג'קין.              מערכת הלימפה היא חלק ממערכת החיסון המגינה על הגוף מפני זיהומים. תאי מערכת הלימפה הינם לימפוציטים מסוג B ו- T. תאים אלו נמצאים בבלוטות לימפה, תימוס, טחול, שקדים ואדנואידים, אך גם באיברים אחרים, כולל מערכת העיכול.

להמשך קריאהקומדין – דגשים לנטילה

תאריך: 18/09/2019

קומדין הינו שמה המסחרי של תרופה ששמה המדעי הוא ורפרין (Warfarin). התרופה עוזרת למנוע הווצרות קרישי דם לא רצויים בכלי דם וברקמות. נהוג לקרוא לפעולה זו "פעילות נוגדת קרישה" או בלעז "פעילות אנטי קואגולנטית". הקומדין חוסם את פעילותו של חומר המצוי בגוף ונקרא ויטמין K. לויטמין זה תפקיד חשוב בתהליך יצירת קרישי דם.

להמשך קריאה

 

תלסמיה

תאריך: 18/09/2019

תלסמיה הינה הפרעת דם הפוגעת ביכולת הגוף לייצר המוגלובין. מוטציה בגן המקודד ליצירת הגלובין גורמת לכך שחלק מהחלבון לא נוצר או נוצר באופן פגום והתוצאה, מבנה לא יציב, ייצור לא תקין של מולקולות ההמוגלובין והרס מוגבר של תאי הדם האדומים.

להמשך קריאה

    

סרקומה על שם יואינג

תאריך: 18/09/2019

סרקומה על שם Ewing הינה הגידול השני השכיח ביותר של העצם ומייצגת 2-3% מכלל מקרי הסרטן בילדים.  היא מתרחשת בתדירות הגבוהה ביותר בעצמות הארוכות של הרגליים או הזרועות, האגן, עמוד השדרה והגולגולת, ויכולה גם לנבוע מרקמות הרכות הסמוכות לעצם.

להמשך קריאה